ACİL SİPARİŞ HATTI 0535 599 42 15
CD & DVD BASKI

  Serigrafi Baskı CD / DVD üzerinde serigrafi baskı yöntemiyle 1 renkten 5 renk'e kadar baskı yapılabilir. Her ayrı renk için ipek kalıp hazırlanır. Basılacak işin grafik çalışmasını oluşturan CMYK filmler her biri ipek kalıplara pozlandırma makinasında pozlandırılır. 

1- Bu ipek kalıplar makinaya takılır,gereken ince ayarlardan sonra, üzerindeki rengin grafiğini CD üzerine basması sağlanır.Baskı kalitesinin iyi elde edilmesinin en büyük nedeni tasarımın yüksek çözünülükte olmasıdır.

2- (ABCDE) her bir renk arasında basılan grafiğin anında kurumasını ultraviole ışık sağlar.Bu işlemler bütün renkler tamamlanıncaya kadar devam eder. Bu sistemde bir CD'nin (Srenk) serigrafi baskısı yaklaşık 1 sn. sürer.

  Günlük 30.000 kapasite ile çalışabilen tesislerimizde,asrın  CD ayrıcalığı ile eğitilmiş, tecrübeli ustalarımızın farklılığını, bizimle iletişim kurduğunuz ilk andan itibaren fark edecek, siparişlerinizi kısa sürede teslim alacaksınız.

Standart CD / DVD Ölçülerimiz 


Dış çap           :117,5 mm
Geniş göbek   : 35 mm
Dar Göbek      : 18/ mm 

Pantone Baskı, kurumsal renkler ya da logo tarzı baskılarda renk karışımının hazırlanması suretiyle uygulanan baskı yöntemidir.

Etiket Baskı
   Özel hazırlanmış etiketler üzerine dijital baskı makineleri ile veya masaüstü yayıncılık ofset baskı tekniği ile yapışkanlı etiket yüzeyine yapılan baskı çeşididir. Etiket CD / DVD Baskı yöntemi ile trikromik (CMYK) ve Ekstra Pantone baskı yapmak mümkündür. Etiket yüzeyine yapılan baskılar daha sonra CD / DVD yüzeyine yapıştırılır. Çok düşük adetli CD / DVD baskı işlerinde ideal baskı yöntemidir.

 Baskı tasarımlarında dikkat edilmesi gerekenler:

   CD veya DVD yüzeyinin kağıt gibi beyaz olmamasından dolayı beyaz bir renk olarak dikkate alınmaz. Beyaz alanlar boşluk olarak düşünülür. Zeminde beyaz kullanılması istendiğinde öncelikle zemine beyaz rengin basılması gereklidir. Not: Serigrafi film ile birlikte mutlaka kromalin çıktı (IRIS - COPY) gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde baskıda oluşabilecek renk farklılıklarından Asrın CD sorumlu değildir.